INNOWACJE

Wentylatory RIMERA to seria urządzeń o niepowtarzalnym, nowoczesnym wyglądzie, które dopełniają wystrój łazienki, kuchni czy salonu kąpielowego. Produkty firmy Dospel zachwycają nie tylko niebanalną estetyką, ale i innowacyjnością zastosowanych rozwiązań.

Wentylatory RIMERA wyposażono w układ elektroniki, który na bieżąco kontroluje impulsy świetlne z zewnątrz, poziom wilgotności w pomieszczeniu oraz obroty silnika. Wentylatory te przystosowane są do pracy w dwóch konfiguracjach. Pierwsza z nich dostosowana jest do załączenia, kiedy zostanie przekroczony poziom wilgotności w powietrzu. Druga natomiast reaguje na pojawienie się impulsu światła. Oba te rozwiązania pozwalają na dopasowanie ustawień do indywidualnych preferencji mieszkańców.

Niebagatelne znaczenie ma również system czasowy, który w przypadku zanikania sygnałów wejściowych, będzie podtrzymywał pracę silnika przez zaprogramowany czas. Kolejną zaletą wentylatora z serii RIMERA jest opracowane przez firmę Dospel hybrydowe śmigło, dzięki któremu praca urządzenia jest bardzo cicha, a poziom hałasu nie przekracza 26 dB. Co więcej, odpowiedni kształt zachodzących na siebie łopatek oraz ich zwiększona liczba zapewnia większy przepływ powietrza.

Urządzenie posiada czwartą klasę odporności IP, która wynika z precyzyjnie skomponowanych elementów i solidnej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego typu ABS oraz poliwęglanu. Wentylatory RIMERA dodatkowo wyposażono w inteligentny system ochrony przed nawiewem, układ rowków odprowadzających wodę oraz cyfrowy panel sterowania, który pozwala regulować próg wyzwalania czujnika wilgotności, czas podtrzymania pracy, kolor oraz opcję podświetlania.